ЧИ БЕЗПЕЧНІ ПЛАСТИКОВІ ВІКНА

ЧИ БЕЗПЕЧНІ ПЛАСТИКОВІ ВІКНА

У давні часи питання екологічності продуктів не виникало, оскільки не було винайдено стільки хімічних сполук які отруюють нам життя. З часом відкривали все більше і більше нових технологій та можливостей, а ось досліджувати їх вплив на наш організм не виникало ні бажання, ні необхідності. А оськоли все ж почались дослідження і вчені виявили що ми нашкодили собі власними винаходами, то питання екологічності знову стало на перший план.

ПОЧАТОК ІСТОРІЇ МЕТАЛОПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Це ж стосується і металопластикових вікон. З часів їх створення пройшло вже не одне десятиріччя, технології виготовлення перевершили всі очікування і тепер багато відомих марок можуть похвалитись чистотою та екологічністю своїх виробів. Але так було не одразу. Перші металопластикові вироби були токсичними. В їх склад входили важкі метали, а зокрема свинець, які використовувались для досягнення білизни та міцності виробів. З часом ці сполуки починали негативно впливати як на навколишнє середовище так і на організм перебуваючих у приміщенні людей. У народі говорили що варто змінювати вікна кожні 5 років, щоб огородити себе від токсичного впливу, але перспектива витрачати чималі кошти кожні декілька років нікого не приваблювала, як і перспектива труїти себе свинцем у власній оселі. Хоч бажаючих встановлювати вікна із ПВХ і на той час було чимало, все ж перед виробниками постало питання виключення свинцю та інших важких металів зі складу полівінілхлориду. Заміну токсичним сполукам знайшли одразу, а саме почали використовувати не менш міцні цинк та кальцій.

ПИТАННЯ ЕКОЛОГІЧНОСТІ МЕТАЛО ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Радує те, що питання екологічності в наш час турбує не лише споживачів, а й виробників також. Можливо не всі ставлять питання екологічності як мету допомогти людям та навколишньому середовищу, а лише як нову змогу збільшити продажі та виділитись серед маси конкурентів, але нас це питання нас мало турбує, адже важливий результат,а він безперечно є.

На сьогодні вікна з ПВХ профілю виготовляють лише з натуральних та природніх матеріалів, а саме з нафти, хлориду натрію ( повареної солі ) та газу. Полівінілхлорид хімічно інертний, тому з нього виготовляють продукцію, яку потім застосовують у різноманітних галузях.

З ПВХ виготовляють одноразовий посуд, та упаковку для молочних продуктів ( всі люблять десерти та йогурти у пластикових стаканчиках, які зручно зберігати та споживати ). З нього виготовляють навіть ємності для зберігання донорської крові.

Таким чином можна зробити висновки, що відмова від свинцевих стабілізаторів і перехід до стабілізатору Кальцій-Цинк, яка відбулась у 2005 році, стала самим вагомим фактором у тому, що металопластикові вікна почали вважатись безпечними для здоров’я, та широко використовуватись у медичних закладах та приміщеннях, де перебувають  люди хворі на астму та алергію.